Полилозите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Отново алтернативи в обществото

+4
инж. Ч. Каменаров
Boabab
jovina
пафката
8 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Чет Яну 10, 2008 7:47 pm

Докато Боабаб бърника из настройките, ще сложа едно две неща.

Боабаб:
Това долу не означава, че няма да се опитваме да приобщим и здравите сили от ДСБ или ние самите няма да действаме заедно с тях или да сме от тях:



В днешната ситуация в България
Без закони
Под влияние на руската и БСП агентурна мрежа и икономически интереси
Без функционираща изборна система
В състояние на тотална обществено-политическа и икономическа криза

Без партия или организация, която да може да обедини и води хората, които държат на страната си, на нормалните демократични ценности и на законите

се налага създаването на една организация, която да си постави задачата за преодоляване на горното състояние.

Тази организация трябва да бъде планирана за действия в дългосрочен план, тъй като е ясно, че кризата е толкова дълбока, че не би могло целта -
преодоляване на обществената криза да се постигне бързо.


Кой?



Как?
Как тази организация ще действа политически ще се решава по демократимчен път.
Стратегия

Тактика

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Чет Яну 10, 2008 7:49 pm

Ето какво му бях отговорил.
Кой?
Всички свободно мислещи хора, дори и тези без политически нагласи, отчайани от сегашното статукво и безизходица, желаещи да работят за промяна без да искат в замяна депутатски места и др. В този форум със сигурност ще има желаещи, от други форуми също. Може би първоначално най- доброто място за срещи ще е интернет пространството, но трябва и бързо да се излезе от него.
Как?
Може би нещо под формата на комитет, макар, че звучи малко революционно.
За решаването по демократичен път, то е ясно. Трябва да се изработи кодекс, устав, без сложнотии и излишни забрани, а ясен и упростен.
Стратегия и тактика.
Целта е да се достигне до максимален брой хора, и да се възбуди у тях чувството за политическа отговорност, като се насочва вниманието им върху всеки актуален въпрос в обществото. За целта организацията трябва да бъде развита поне във всички регионални центрове, за да се следят всички тези актуални въпроси. След това се оформя позиция (може би под формата на декларации, не знам) и се търси възможно най- широко разпространение по всички видове медии с цел да се предизвика дебат в самото общество. Трябва по някакъв начин да се спрат политиците с тенденциозни наклонности да окупират този дебат, както се случва често. Хубаво би било да се привлекат известни личности като актъори, режисъори, изобщо културни дейци, млади и стари, които да бъдат един вид лице на организацията.

Може би най- трудното ще бъде събирането на хората. Аз имам големи проблеми да накарам най- близките си да се поинтересуват дори от това, защо има нужда да се интересуват. Освен това ще трябва да се загърбят различията и амбициите на много от тях.
След това, постепенно с ,много работа и дискусии, ще се намери начин да се наложим като някакъв фактор в обществения живот.

Това само нахвърляни мисли, но трябва да се почне отнякъде, както обичам да казвам.
Поздрави!

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Чет Яну 10, 2008 8:20 pm

jovina написа:
СВОБОДЕН написа:Здравейте отново тук. На линия съм.
ти кой си? Smile
От ДЕСЕБЕТО Smile
А иначе сериозно по горе Павката е обяснил. От тези съм. Макар че, да призная мене никой не ме е хокал. Днес не съм влизал във форума Демократи орг. Там където рабатя още нямам интернет. И вечерта с изненада влизам и ново двайсе. Някаква безмислена разправия. Едни са изгонени, някои теми са заключени. Не е приятно. Пак казвам, не са ме гонили, но след като получих на мейла си адреса на този форум тук, реших че една друга гледна точка винаги е полезна. Разбира се ще продължа да влизам в Демократи орг. И да давам мнение. Току що ги призовах за малко повече разум. Ето тук.
http://www.democrati.org/f/viewtopic.php?f=20&t=3582&start=390

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Boabab Чет Яну 10, 2008 8:40 pm

Всъщност два въпроса ни се въртят всеки ден.

1.Тъй като започваме с ДСБ - искаме ли да повлияем на тази партия.

2. Тъй като знаем безперспиктивността при сегашното управление, но и на партиятата ДСБ, така и на страната, искаме ли да повлияем на страната.

Ясно е че да Very Happy

и тук идва въпросът за яйцето и кокошкато. При тази политичиска и обществена ситуация избирателите са "съсипани", но със съсипани избиратели не може да се промени политичиската и обществена ситуация.

Изходът е да се чака еволюцията или нещо да се променя. И тогави си казахме - ок, ние не търсим лични кариери и да водим. Ние търсим пътища, щом партиите и обществото не могат да променят избирателити, за промяната им. Или както попаднах на "цитат" на Св.Иван Рилски “Онзи, който иска да бъде по-голям всред вас, нека бъде слуга на всички”. Обясних си го. По-голям - в смисъл ,иска да води или се е сетил за нещо по-ценно. Е, можем ли да сме слуги на всички. Да се опитваме да намерим технологиите на обединението и общия интерес и да му служим.

Пък нататък, когато има вече обединение и съгласуван общ интерес, къде ще се насочи, кой ще подкрепи и как - то ще си дойде от самосебеси.

Разбира се, междувременно, ако има ценни неща и/или значими тоази структура ще си избира как да действа и какво да подкрепя в политическото "ежедневие".


Последната промяна е направена от на Чет Яну 10, 2008 8:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Boabab Чет Яну 10, 2008 8:42 pm

повторение

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Чет Яну 10, 2008 8:51 pm

Съжалявам, ако аз съм станал причината да се стигне до някаква свада между админа Пафката и Боабаб. Извинявайте колеги, не съм искал да стане това. Просто се бях възмутил от цензурното, хулиганско и агресивно поведение на Ангел. Той си въобрази, че ми налага някакво голямо наказание. Просто ме улесни. Бях мислил вече по въпроса, какво търся в един такъв форум, форум от заядливи хора, които не знаят какво искат. Но стига за това, толкова. Още веднаж Ви уверявам, че съжалявам за тази свада.

Сега нещо по същество. Като гледам нещата как стоят, имаме два пътя, даже три: единият е да се сформира алтернативно движение в самата партия, другия си е напълно независимо движение с идеална цел, непартийно, и третата възможност е да се създаде нова партия.

Която и да е от трите възможности, крие изключително големи трудности. Трудността е в създаването на съответните структури по места. И най-голямата трудност е да се повлияе върху политиката, без да сме пряки участници в нея (ако сме движение). От друга страна, българския гражданин вече изпитва отвращение към партиите. Всяка новосъздадена партия възбужда ново и ново отвращение и не е изключено да ни сочат с пръст - ето, още едни кандидат лапачи. Затова да не ставам досаден, каквато и да е организацията, си мисля, че задължително ще трябва да стъпим върху МОРАЛЕН КОДЕКС, който не е задължително да бъде същия, който беше предложен на ДСБ, но като се промени, да не се обезмисли неговата философия. И така бих искал да изкоментираме тези неща. Бих се радвал даже, ако повечето колеги, които предполагам че сме единомишленици, влезем в конферентна аудио-визуална връзка по skype. За целта, всеки трябва да има камера, микрофон и тон-колонки (или слушалки, но е по-лошия вариант). Очаквам коментари и предложения.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Чет Яну 10, 2008 9:08 pm

Аз лично мисля, че не трябва да се занимаваме с правенето на партия. В ДСБ някои се опитаха да правят фракция. Нищо не стана. Непартийно движение. Нещо такова. И дори не трябва да се правят структури. Пак намирисва на партия, а сега няма условия за такава. Та всъщност най доброто общуване е говоренето и обмяната на идеи. Дори само във форум като този. Иначе дори срещи да се правят и да се видим, всеки има някакви професионални ангажименти и ще бъде трудно така. Та говорене, обмяна на мнения и анализи. А партия, истинска де, ще има тогава когато обществото е готово. Кога ще стане това не знам. Но се опасявам, че няма да е скоро. А сега не е.

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Чет Яну 10, 2008 9:10 pm

[quote="Boabab"]Всъщност два въпроса ни се въртят всеки ден.

1.Тъй като започваме с ДСБ - искаме ли да повлияем на тази партия.

2. Тъй като знаем безперспиктивността при сегашното управление, но и на партиятата ДСБ, така и на страната, искаме ли да повлияем на страната.

Ясно е че да Very Happy

Бих искал да се спра на двата въпроса на Боабаб. Според мен най-доброто е вътре, в самата партия, ако можем да повлияем върху членската маса. Но това няма да е много лесно. В един от постингите от предния форум democrati.org, бях писал, че ДСБ е обрекана партия и няма бъдеще, защото просто няма СОЦИАЛНА БАЗА. Или социалната база се състои само от бедни пенсионери, като единственото обединяващо звено, това е антикомунизма. В тази партия няма банкери, индустриалци, застрахователи, просто милионери или милиардери, а това са хората, истинските носители на дясните идеи. Всички тези хора са членове на БСП. Веднага бях апострофиран, че в Бългрия има много дясно мислещи хора от средната класа, интелектуалци и др. подобни, без да са милионери. Да, това е така, само че ги няма в ДСБ, те са извън тази партия, а ако има някакви интелектуалци, то повечето са шарлатани, измамници, мошенници. Вече се напатихме достатъчно от такива.

Но да се върнем на думата. Относно членската маса и как бихме могли да повлияем? Много трудно, това са ХАРДЛАЙНЕРИТЕ на Костов. Те не мислят, те се ръководят единствено само от емоциите. Ето защо, колкото и малко да са, има и представители на интелигенцията. Мисля, че от тях трябва да се започне. Интелигенцията е единствената прослойка, която най-трудно се подава на манипулации, просто защото е мислеща. Същата тази интелигенция, просто няма информация, какви процеси текат в ДСБ. Мисля, че това е разковничето и от тук трябва да тръгнем, да разясняваме и търсим последователи. Все пак най-трудната част е достъпа до хора в други населени места. На този етап най-сигурното средство, това си остава кибер пространството. Само трябва да помислим, как да пропагандираме и разпространим сред повече хора, да знаят, че има и други форуми за обмяна на идеи, няма само democrati.org, но и има boabab.bulgarianforum.net или другия, който ми го препоръчахте, но все още самият аз не мога да вляза. Уж се регистрирах, а не мога да вляза. Потърсих в пощата дали имам изпратено съобщение от админа за да го потвърдя, но нямах такова писмо и от тук вероятно зациклих.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Чет Яну 10, 2008 9:16 pm

Свободен, като чета Вашите и на други колеги форумци аргументи, всички са доста смислени и то толкова, че просто човек се раздвоява и колебае. Вероятно правилната рецепта е малко повече да поумуваме, малко повече време да мине, да улегнат нещата и идеята като че сама ще назрее и ще ни подскаже кое е най-правилно.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Чет Яну 10, 2008 10:18 pm

Аз никога не съм бил за правенето на партия.
За работа в самото ДСБ, много трудна задача е това. Има също и риск да бъдем заклеймени като разколници, което няма да помогне, напротив ще консолидира клиентелата и хардлайнерите.
Движение е правилната формула, поне според мен.
Оттук нататък трябва наистина да сеима в предвид, това, което казва Свободен. По принцип е хубаво да се изграсят структури, но не трябва да се бърза. Бих искал да е иначе, но може би засега трябва да останем във виртуалното пространство, доакто оформим добре кодекс и устав, и най- вече ги приложим на практика, било то и за нещо дребно.
Нека първо изчерпаме докрай възможностите на интернет, и после да излезем пред обществото с готов продукт.
Това не пречи и междувременно да се срещнем, на мнение съм, че обмена на идеи е по- лесен очи в очи.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Пет Яну 11, 2008 6:34 am

пафката написа:Аз никога не съм бил за правенето на партия.

Нека първо изчерпаме докрай възможностите на интернет, и после да излезем пред обществото с готов продукт.
Това не пречи и междувременно да се срещнем, на мнение съм, че обмена на идеи е по- лесен очи в очи.

Пафка, отново показа, че младостта си има своите качества. Много правилно го нацели, най-напред да се изчерпят възможностите на интернет... Горе-долу на всички вече се избистря някаква крайна идея. Да вървим по пътя на някакво движение и то бавно и постепенно. Аз така го схващам.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Пет Яну 11, 2008 6:44 am

Пафка, пък и думичката ПАРТИЯ, вече се възприема, като МРЪСНА ДУМА. Само едно единствено нещо ме смущава, че само една политически представена организация, може да повлияе върху развитието на обществото и то, ако има представителство в парламента.

И още нещо, Радост или някой друг беше, подхвърли една много хубава идея, като цитат на някакъв автор, не помня точно кой беше, а и не мога да го постна, понеже не мога да вляза в democrati.org. И така, мисълта беше, че успех ще има тогава, когато властта стане непривлекателна, когато достойните хора за управление, трябва да ги кандардисваш (извинявам се за турцизма), когато всеки започне да бяга от властта. Аз бих добавил към тази мисъл още една. Ако се върнем към онзи МОРАЛЕН КОДЕКС, лидерските и ръководни партийни позиции, трябва също да станат непривлекателни, защото това не им дава никаква преднина пред останалите за завземане на властта, а обратно, лишава ги от такава възможност. Така че си мисля че двете неща, ако се обединят в едно цяло, тогава ще имаме успех. С други думи правилата така трябва да бъдат направени, че да изключват всякакви облаги за личността, която бъде издигната.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Boabab Пет Яну 11, 2008 8:43 am

пафката написа:Аз никога не съм бил за правенето на партия.
За работа в самото ДСБ, много трудна задача е това. Има също и риск да бъдем заклеймени като разколници, което няма да помогне, напротив ще консолидира клиентелата и хардлайнерите.
Движение е правилната формула, поне според мен.
Оттук нататък трябва наистина да сеима в предвид, това, което казва Свободен. По принцип е хубаво да се изграсят структури, но не трябва да се бърза. Бих искал да е иначе, но може би засега трябва да останем във виртуалното пространство, доакто оформим добре кодекс и устав, и най- вече ги приложим на практика, било то и за нещо дребно.
Нека първо изчерпаме докрай възможностите на интернет, и после да излезем пред обществото с готов продукт.
Това не пречи и междувременно да се срещнем, на мнение съм, че обмена на идеи е по- лесен очи в очи.

Просто казано идеята е:

Намираме общото в интересите си.

Избистряме програмите, кодексите и уставите.

Първата стъпка на програмите е дискусионния клуб - тук, в друг форум или с други виртуални или реални средства.

Правила за лично и обществено поведение, взаимопомощ и общи действия, гласуване и начини на контрол.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Пет Яну 11, 2008 8:54 am

Точно казано.
Виждам, че си ми сложил всичко на френски Smile , благодаря!
Днес няма да имам време да пиша, искам само да съобщя, че на Яни и г-н Каменаров, отново е разрешен достъп до демократи.
Все пак, тук е добро място за нашите обсъждания, на спокойствие, и без да предизвикваме чуждия гняв.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Пет Яну 11, 2008 12:24 pm

Пафка, все пак благодаря за информацията. Тъй като съм дълбоко обиден от грубото и арогантно отношение на Ангел (Мира е стара познайница с арогантното си отношение), съвсем не е достатъчно да ми е разкрит достъп до форума. Излиза, че аман заман, умирам да участвам в този форум. Те вместо да привличат максимален брой хора, да ги стимулират да вземат участие в дискусии, те се отнасят с груба и хулиганска арогантност и вече той "наказва", като ме е изключил от форума. Този човек ако има капка достойнство, трябва да се извини публично и да постне това, което е изтрил. Така всички да видят, какъв(ви) администрато(ри) си имаме (множествоното число слагам заради Мира).

Пафка, съжалявам, че занимавам този форум с един недостоен човек. Но нанесената обида беше много голяма.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Здравейте, на всички !

Писане  Yani Пет Яну 11, 2008 2:01 pm

Слава на Бога, здраве и късмет на Венци, че ни измъкна от един омагьосан кръг. Разбира се и там ще се връщаме и участваме в дискусиите. Не съм съгласен да им подарявме две, че и повече години. Плащаме си членския внос, помагаме с лични средства и организационен ресурс. Тези, които обезлюдиха, обезличиха и на практика превърнаха ДСБ в сборище на на политически авантюристи се обозначават като АПАРАТ. Нищо общо нямаме с тях и техният Костов. Нашият бе твърд и последователен, можеше да слиза от властта и отново да се връща, независимо от цената която плащаше. Този, техният, е глух, и сляп, жалък в подкрепта и безпомощен в намеренията си. Подкепата е тази която го провали, намеренията да разчита само и единствено на нея /апарата/, са тези които го направиха безпомощен.

Моето предложение е да не оставяме ДСБ в ръцете на политическата корупция и професионалното невежество, да им подаряваме и миг от преживянато през годните.

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Пет Яну 11, 2008 3:50 pm

Няма да подаряваме нищо.
Но това, да кажем е диспут, който трябва да водим в самото ДСБ.
Предлагам да не се съсредоточаваме в една партия, а да видим как може да действаме самостоятелно. За да поставим някаква основа за нещо бъдещо, независимо от това дали ДСБ ще се провали, или ще пребъде, дано да пребъде, все пак има много качествени хора там.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Пет Яну 11, 2008 4:47 pm

Разбира се, че има стойностни хора и то професионалисти. Но за съжаление, тези хора бяха отритнати от клиентелата, защото клиентелата не желае стойностни хора, защото те за нея са абсолютна конкуренция и клиентелата се стреми да ги държи настрана. Това са проф. Петров, проф. Порязов, има и други преподаватели във ВУЗ-ве, които под една или друга форма се държат на страни, защото са конкуренция. Така че Павката е прав, че в ДСБ не всички са боклуци. И тези стойностни хора са достатъчно интелигентни, да не се тикат напред, просто защото са си професионалисти. Даже съм убеден, че те нямат информация за тези наши форуми, за тези наши общувания и ми се струва, че първата стъпка, това трябва да бъде тяхното информиране и ако някой от тях желае, то може да се включи в дискусиите и дебатите. Само от едно се страхувам, че ако някой от тях попадне в democrati.org, да не попаднат под ударите на ТАЛИБАНИТЕ, които явно са безскрупулни и обиждат наляво и надясно, а тези хора са чувствителни и могат всичко да захвърлят по дяволите и да преминат в графа АПОЛИТИЧНОСТ. Затова считам, че постепенно почти всички трябва да се прехвърлим към този форум, където ще имаме по-голяма свобода на обмяна на мнения, без забележки, без закани, без размахване на томахавки и без шутове. Защото в нашия обмен на мнения, няма хули, няма цинизми, няма псувни и тям подобни ругатни, подобни неща се виждат в постингите на Ангел, а понякога и при Иван (за съжаление, защото доколкото имам информация, Иван е наистина стойностен и достоен човек, а във форума демонстрира обратното).

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Пет Яну 11, 2008 4:53 pm

Наистина точно такива личности трябва да се приобщават. Но както писах в другата тема, хубаво е да стъпим на някаква стабилна основа, за да имаме, един вид продукт, който да предлагаме.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Пет Яну 11, 2008 5:17 pm

пафката написа:А хора, които ще ни последват винаги ще се намерят. Особено ако не ги водим Smile

Много правилно Пафка, стойностните хора вече си мислят, че така наречените лидери ги водят за носа. Ето защо си мисля, че правилно си отгатнал, хора ще се намерят, особено, ако НЕ ГИ ВОДИМ!

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Пет Яну 11, 2008 5:23 pm

[quote="Yani"] Разбира се и там ще се връщаме и участваме в дискусиите.

Яни, то ако желаеш, можеш да се върнеш в онзи форум. Аз не мога, това са недостойни хора. По-скоро бих захвърлил всичко по дяволите, отколкото да се върна да дискутирам и то с кого? С Ангел ли? Или с Мира? Те винаги са готови и то по всяко време да те опръскат с нечистотии и най-важното, те никога за нищо на света няма да се извинят! С такива хора, не желая да имам, нито вземане, нито даване!

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Пет Яну 11, 2008 7:19 pm

Днес виждам, че разумът във форума Демократи орг. е надделял. Това за начало е добро.

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Yani Пет Яну 11, 2008 9:23 pm

инж. Ч. Каменаров написа: Яни, то ако желаеш, можеш да се върнеш в онзи форум. Аз не мога, това са недостойни хора. По-скоро бих захвърлил всичко по дяволите, отколкото да се върна да дискутирам и то с кого? С Ангел ли? Или с Мира? Те винаги са готови и то по всяко време да те опръскат с нечистотии и най-важното, те никога за нищо на света няма да се извинят! С такива хора, не желая да имам, нито вземане, нито даване!

Спокойно Чав. Не бързай да тръшкаш вратата. Там са Мима, Николай, Здравка , Демократ ....да изброявам ли още ?
Отново предлагам: Национална дискусия с всички желаещи. Предварителна подготовка - тук във форума и неформални срещи навън. Постигнем ли единомислие по целите и средствата, ще успеем. Няма как да стане без инициатори и организатори. Чувал съм и чел за Радан. Има и много имена, за който незнаем нищо. Нашата задача с теб е Пловдив. Подготвяме дискусионна група, бавно и сигурно. Професионалзъм и почтеност, ако звучи гръмко - просто честност, откровеност. Откриваме и пловдивския форум. Ще ни подпомагат Боабаб, Пафката,Избирател, Свободен и т.н. Всички сме длъжници един друг.

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Пет Яну 11, 2008 9:47 pm

инж. Ч. Каменаров написа:
Yani написа: Разбира се и там ще се връщаме и участваме в дискусиите.

Яни, то ако желаеш, можеш да се върнеш в онзи форум. Аз не мога, това са недостойни хора. По-скоро бих захвърлил всичко по дяволите, отколкото да се върна да дискутирам и то с кого? С Ангел ли? Или с Мира? Те винаги са готови и то по всяко време да те опръскат с нечистотии и най-важното, те никога за нищо на света няма да се извинят! С такива хора, не желая да имам, нито вземане, нито даване!

Г-н Каменаров, не смятам че сте съвсем прав за Ангел и Мима. Те са обикновени хора, отдадени на каузата ДСБ. Дали са много и съвсем честно и почтено. Но разликата не е в ценностите, а в начина по който ще бъдат представени. От тактическо естество. Те смятат, че всичко в ДСБ е наред, а останалите тук обратното. Или по скоро Ангел, защото за Мима не съм сигурен, че мисли точно така. Случва се човек да изпусне нервите си. И то може да се случи на всеки. Пък и изолацията не е най доброто решение.

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Съб Яну 12, 2008 7:26 am

СВОБОДЕН написа:
инж. Ч. Каменаров написа:
Yani написа: Разбира се и там ще се връщаме и участваме в дискусиите.

Яни, то ако желаеш, можеш да се върнеш в онзи форум. Аз не мога, това са недостойни хора. По-скоро бих захвърлил всичко по дяволите, отколкото да се върна да дискутирам и то с кого? С Ангел ли? Или с Мира? Те винаги са готови и то по всяко време да те опръскат с нечистотии и най-важното, те никога за нищо на света няма да се извинят! С такива хора, не желая да имам, нито вземане, нито даване!

Г-н Каменаров, не смятам че сте съвсем прав за Ангел и Мима. Те са обикновени хора, отдадени на каузата ДСБ. Дали са много и съвсем честно и почтено. Но разликата не е в ценностите, а в начина по който ще бъдат представени. От тактическо естество. Те смятат, че всичко в ДСБ е наред, а останалите тук обратното. Или по скоро Ангел, защото за Мима не съм сигурен, че мисли точно така. Случва се човек да изпусне нервите си. И то може да се случи на всеки. Пък и изолацията не е най доброто решение.


Свободен, изказаните мисли от Вас са достойни за размисъл, наистина онзи форум не е само на Ангел и Мира, защото ако не всички, то почти всички са за уважение. Тъй като се познаваме само по писанията, то на този етап единствената възможност за преценка на участниците е, че "ПО ПИСАНИЕТО ЩЕ ГО ПОЗНАЕТЕ!" Що се касае до това, дали човек може да изпусне нервите си, не съм много убеден, понеже и двамата много системно ги изпускат. Мисля че това е целенасочено и целта им да "убедят" другигите да мислят като тях, в противен случай ги анатемосват.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 2 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите