Полилозите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Отново алтернативи в обществото

+4
инж. Ч. Каменаров
Boabab
jovina
пафката
8 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Yani Съб Яну 12, 2008 10:17 am

СВОБОДЕН написа:[Г-н Каменаров, не смятам че сте съвсем прав за Ангел и Мима. .

Свободен, бързо се корегирай, не става дума за Мима, а за МИРА - човекът оицетворяващ лицемерието и интригантството. Но, това е друга тема. Мима, може и обикновена да е , но е възпитан, образован и политически предсказуем човек. Настоявам да се извиниш.

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Мима Съб Яну 12, 2008 10:24 am

Няма нужда, Яни - свикнала съм да ни бъркат. Razz

Хубаво местенце. Smile
Мима
Мима

Брой мнения : 10
Registration date : 12.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Съб Яну 12, 2008 10:28 am

Здравей Мима,
Радвам се да те видя тук. Местенцето още е ново и малко, но това го прави уютно Very Happy И надявам се постепенно да стане продуктивно.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Съб Яну 12, 2008 10:30 am

Мима, независимо че не се познаваме, аз допуснах че в постинга има печатна грешка и че вместо Мира е изписано Мима. Затова и в моя отговор никъде не съм писал Мима, а МИРА.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Мима Съб Яну 12, 2008 10:45 am

Няма място за притеснения - разбирам кога са сгрешени буквичките, не е за първи път. Smile Smile Smile

Изясних се и не искам повече да ви разсейвам от темата.
Мима
Мима

Брой мнения : 10
Registration date : 12.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Съб Яну 12, 2008 10:53 am

Ами не ни разсейвай тогава, включи се активно Very Happy

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Yani Съб Яну 12, 2008 10:56 am

Мима написа:Няма нужда, Яни - свикнала съм да ни бъркат. Razz

Хубаво местенце. Smile

Добре дошла. Незнаех, че можеш мигновено да реагираш. Сега няма да се чувстваме изоставени и прокълнати от админското тяло и моля те опитай се спокойно /умееш го / да им кажеш, че ни боли, има тежък проблем. Може и да не съумяваме да го формулираме правилно, но той съществува, убива ни бавно и мъчително. Сега научавам, че Мира е админ и работи с Ангел !?. Нямам нищо против скромната и личност, но тя е и "явление" олицетворява лицемерие и интриганство зад кулисно, за да стане член на ръководството на ДСБ. Това е единствената организация в Пловдив, която се отказа от подписа си и на практика утвърди "избора" на С.Г.
Не може, админ, без капка и следи от морал. Вие не се ли събирате, не обсъждате ли поведението си. Ами, помолете Иван Костов да и изкаже благодарност и да спре.
Всъщност, прекалявам, извинявай, не ми отговаряй. Тук е спокойно място е трябва така.....

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Съб Яну 12, 2008 11:00 am

Да, Яни. Не смятам,че е уместно на обсъждаме много демократи.орг тук. Каквото става там си е за там. А и мисля, че Мима е тук в качеството си на обикновен гражданин, да не я натоварваме излишно.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Boabab Съб Яну 12, 2008 11:01 am

Всъщност личните "неприязъни" и някаква горчивина трябва да отстъпи място на работата по целите ни. Те са важните и те са причината заради, която сме заедно.

Те ще ни показват и подводните камъни. Ние трябва да намерим общото, което ни обедянва. Трябва просто да го дефинираме, трябва да поемем и се "закълнем" Very Happy , ПЪРВИ, пред също едни прости правила и нататък.

Бих се радвал много ако и Радан и споменатите по-горе, Демократ, Здравки и другите се включат. Много от нещата, които споделям тук са от нашите срещи и планове по проекта Демокрация в действие с тях.

И накрая. Не бива това "уютно местенце" да е причина да се затрие онзи форум. Може би тук е добре да пускаме вече синтезираните неща, а дискусиите да са там. Тук можем да започнем и да прилагаме и нещо от проекта, който "пуснах" в друга тема, но който съм "пускал" и в демократи.орг.

Снощи слушах Юруков по панорама. Прави ми впечатление, че чете форумите и вече е възприел доста от нещата, които ги дискутираме от години. В Демократи.орг, в Медияпул и другаде...

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Мима Съб Яну 12, 2008 11:08 am

В момента съм във фаза на активна почивка, Пафка Smile , единствено се колебая дали да дойда в петък да покрещя срещу Путин. Така де, друга такава възможност може и да не ми се удаде, но пък ужасно мразя зимата. rabbit

Боабабе, наши ръководители също четат форумите, но правят точно обратното на прочетеното. What a Face

П. П. Едно последно уточнение във връзка с горните постове: МиРа не е админ в нито един форум на ДСБ, поне аз не зная такова нещо. Каквото било-било.
Мима
Мима

Брой мнения : 10
Registration date : 12.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Boabab Съб Яну 12, 2008 11:21 am

Миме, аз нарочно не ги споменах нашите. Very Happy

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Съб Яну 12, 2008 7:12 pm

Мима написа:Няма нужда, Яни - свикнала съм да ни бъркат. Razz

Хубаво местенце. Smile

Грешката е моя. Извинявай Мима. Става дума за съвсем друг човек. За Мира. Виж за нея не знам какво мисли за състоянито на ДСБ в момента. Много отдавна не е влизала в Демократи орг. От това форумът само губи. Както губи и ако го няма Яни. Иначе за Мира също сматам, че е честен човек отдаден на каузата ДСБ. И работи честно и почтенно за нея. А на Мима още веднъж казвам, Извинявай.
Поздрави.
Smile Smile Smile Smile Smile

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  инж. Ч. Каменаров Съб Яну 12, 2008 7:21 pm

Вярно казва Мима, че сега ще идва Путин. Точно това ме накара да се замисля, т.е. кампанията която поде Иван Костов срещу посещението на Путин, че не е желан тук. Вярно е, аз също не го искам да стъпва на българска земя. Но точно това ме кара и да мисля, че отново има някакъв сценарий за отклоняване вниманието на дясно мислещите хора. Какво имам предвид.

Още от преди отново около 2 години съм изпращал многобройни писма до цялото Национално ръководство и лично до Иван Костов за отношението на управляващите към здравеопазването. В момента управляващите готвят най-големия удар срещу нацията. Само след няколко години ще се наложи да си внасяме лекари от "Занзибар" (условно казано), но реално от Индия, Пакистан и не знам още от къде.

Знайте колеги - 4 НУЛЕВИ ГОДИНИ за лекари осигуриха и Симеон и Станишев. 4 нулеви години без да са подготвили нито един лекар специалист по нито една специалностн. Това е държавна измяна и цялото ДСБ трябваше да крещи и да организира масови протести по цялата страна, в парламента и на всякъде където е възможно. Трябва да занимаваме и ЕС, че България остава без лекари. Това ми се струва най-важната тема към деня.

Сегашния министър на здравеопазването, едва в края на декември публикува най-после дългоочакваната наредба за специализации и представете си за 4 нулеви години в изключително тясен кръг от здравни заведения се разкриват по 1-2 бройки за специализации. Ето това ни чака, докато се занимаваме или ни занимават с Путин.

инж. Ч. Каменаров

Брой мнения : 25
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Съб Яну 12, 2008 8:00 pm

инж. Ч. Каменаров написа:Знайте колеги - 4 НУЛЕВИ ГОДИНИ за лекари осигуриха и Симеон и Станишев. 4 нулеви години без да са подготвили нито един лекар специалист по нито една специалностн. Това е държавна измяна и цялото ДСБ трябваше да крещи и да организира масови протести по цялата страна, в парламента и на всякъде където е възможно. Трябва да занимаваме и ЕС, че България остава без лекари. Това ми се струва най-важната тема към деня.

Сегашния министър на здравеопазването, едва в края на декември публикува най-после дългоочакваната наредба за специализации и представете си за 4 нулеви години в изключително тясен кръг от здравни заведения се разкриват по 1-2 бройки за специализации. Ето това ни чака, докато се занимаваме или ни занимават с Путин.
Аз съм един от тези с четирите нулеви години. Но не е само това. Симеон Сакскобурготски спря реформата в здравеопазването, а правителството на Станишев е негово копие. На практика Станишев се е наместил в кожата на Сакскобурготски. В здравеопазването са изгубени повече от четири години. Вече седем. И не е само проблемът със специализацията. Тук ще вметна, че този въпрос не беше добре решен и в началото от правителството на ОДС. Но другите за какво са после. Ако има нещо дето не функционира добре да се оправи. Защото това беше главоломна смяна на системата. Имам предвид стартирането на задравното осигуряване. Едно от най мащабните и успешни действия на правителството на ОДС. За кратко време извършиха колосални неща. Създадоха от нищо нещо. Защото самия старт на системата беше предшестван от поредица от законодателни действия. И то тежки и трудни. Но никой не е безгрешен и беше необходимо системата известно време да функционира и да се огледа за да се оценят слабите места и да се коригират. Но дойдоха НДСВ, после и БСП и вместо това сътвориха един куп недоразумения. Едно от най фрапиращите макар и не единствено е премахването на договорното начало в здравеопазването. На практика тогава няма нужда от здравна каса. Тя се превръща в агенция или нещо като финансов отдел на МЗ. На практика това е връщането на систимата Семашко при социализма под масата. Защото договорът е между лекарския съюз и здравната каса. А те защитават съответно лекарите и здравноосигурените/потенциалните пациенти/. Значи договор между лекари и здравноосигурени/потенциални пациенти/. Такъв няма. Вместо това втора година има бюджет приет от парламента за цените и обема на мед. услуги и решение на управителния съвет на касата на базата на което се извършват дейностите. Този начин на действие си е социализъм от където и да го погледнете. Добро здравеопазване има когато и двете групи видят своя интерес. Лекарите да са мотивирани да работят по добре, да дават от себе си, да повишават квалификацията си, а здравноосигурените/потенциалните пациенти/ да получат качествена медицинска помощ когато им се наложи. Но трябва да се създадат условия за това, а вече второ правителство прави точно обратното. И докато това на Сакскобурготски само пазеше статуквото, то Станишев тръгва явно да връща нещата назад. Не съм съгласен, че протестите срещу Путин целят да отклонят вниманието. Напротив. Трябва да се реагира срещу него. И срещу Станишев, Доган и Сакскобурготски. Путин и тройната коалиция са от еднна кръвна група. За здравеопазването бях пуснал една тема в другия форум, но никой не влизал да вземе отношение. Заети сме да се караме за съжаление. Призовавам пишештите тук да вземат отношение. Заповядайте. И Вие г-н Каменаров. Явно имате интерес към този ресор.
http://www.democrati.org/f/viewtopic.php?f=35&t=4997

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Съб Яну 12, 2008 8:19 pm

И аз не смятам, че протест срещу Путин е отвличане на вниманието, независимо от това кой призовава.
Мима, ако се решиш да дойдеш, ще бъде удоволствое за мен да се срещнем наяве.
Свободен, темата за здравеопазването е илключително важна за всички ни. Четох какво си писал в другия форум, за съжаление не мога да дам конкретно мнение. Поне не за как би трябвало да фукционира.
Имам тъжен опит от ходене по болници, диспансери и т.н., и виждам ,че нищо не работи както трябва. Казвам го защото веднъж (по настояване на шефката ми) отидох във френска болница (гнойна ангина). Цялата бумащина, беше свършена за окло 10 секунди, тоест бумащина нямаше. Имаш здравна карта, електронна, даваш я, виждат как си осигурен (има различни нива), ако трябва да доплащаш нещо, го правиш по пощата директно със застрахователя ти (осигурител). Лекарите се занимават само с теб и твоя проблем.
Тук ми обясниха, че не мога едновременно да си направя кръвни изследвания, да си снимам кръста и да отида на уши нос гърло, защото видиш ли нямало достатъчно направления !?!?!? и да се върна в началото на другия месец.
Да не говорим какво беше като разкарвах болният си дядо (бог да го прости) от едно здравно заведение в друго. Или за хигиената, която е под всякаква критика.
Взе да става много, но както казах, мога само да констатирам проблемите на повърхността, които за мен (потенциалния клиент) в крайна сметка са най- важни.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Съб Яну 12, 2008 8:52 pm

За здравеопазването. Това което ти Пафка казваш за онези страни е по една причина. Там отдавна са проходили в тази област и вече тичат. А тук здравното осигуряване е току що родено. Първо трябва да се научи да ходи, а после да тича. Проблемът е в това, кой борави с проходилката и как. Тези от тройната коалиция така я използват, че като нищо ще погубят новороденото.

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Съб Яну 12, 2008 9:03 pm

Така е. Брат ми е в тази сфера- продава софтуер и техника за образна диагностика, и като ми разправя по какъв начин стават нещата, направо ми става лошо. Здравеопазването е бизнес, и както всеки друг има пазарни начала. Имам чувството, че държавата вместо да е само регулатор на процесите, иска да ги контролира и чрез корупция (и то на високо ниво) да се облагодетелстват разни вредни за здравето типове.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Boabab Съб Яну 12, 2008 9:05 pm

100 болници трябва да бъдат закрити. и парите да отидат там, където трябва....Но това пак ще отиде на кино ако хората не си гледат работата...А могат да си гледат работата с малко контрол, ако си наясно колко сме затънали и продължаваме да затъваме в общественото съзнание...Което е и една от нашите задачи. Very Happy Да кажем, аджеба, какво трябва да е общественото съзнание. на минимум. Very Happy

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Yani Нед Яну 13, 2008 9:21 am

пафката написа: Имам чувството, че държавата вместо да е само регулатор на процесите, .

Ето това е най-големия проблем - в държавните структури е настанена и "организираната престъпност" /не обмичам този израз/. Тя се тресе от скандали и гафове гори изгаря в собствената си магма - злоупотреби, убийства, престъпления от всякакъв род. Излиза, че няма по голямо бедствие от политическото, на всичкото отгоре и "тройно".

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Здравейте :)

Писане  RADOST Нед Яну 13, 2008 2:40 pm

Smile Трябваше ми малко време за да се запозная с разписанието -докато слушах музиката подбрана от пафката,Иван и Наско си мислех ,че дуета си е дует - песента им е с омайващо съзвучие.Вероятно и за всяка друга работа е важно постигането на синхрон и взаимодействие -нещо ,което да ни завладява.
Пожелавам ви да не се отклонявате от идеята която ни свързва!

RADOST

Брой мнения : 8
Registration date : 13.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Yani Нед Яну 13, 2008 2:48 pm

RADOST написа:Smile Трябваше ми малко време за да се запозная с разписанието -докато слушах музиката подбрана от пафката,Иван и Наско си мислех ,че дуета си е дует - песента им е с омайващо съзвучие.Вероятно и за всяка друга работа е важно постигането на синхрон и взаимодействие -нещо ,което да ни завладява.
Пожелавам ви да не се отклонявате от идеята която ни свързва!

Radost, мене пак са ме баннали Smile ама на теб ти вярвам - дай Боже да е била хубава музиката, още по - хубаво онова, което свързва хората. Smile

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  СВОБОДЕН Нед Яну 13, 2008 3:44 pm

RADOST написа:Smile Трябваше ми малко време за да се запозная с разписанието -докато слушах музиката подбрана от пафката,Иван и Наско си мислех ,че дуета си е дует - песента им е с омайващо съзвучие.Вероятно и за всяка друга работа е важно постигането на синхрон и взаимодействие -нещо ,което да ни завладява.
Пожелавам ви да не се отклонявате от идеята която ни свързва!

Здравей RADOST. Посрещам те с Радост. Smile Smile Smile

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Сря Яну 16, 2008 8:42 am

Не знам дали гледахте тази сутрин Я. Дачков, имаше 2 гостенки- една журналистка и една дама живееща в Германия и занимаваща се с организиране на благотворителна дейност. Темата беше за занемарени детски домове и лечебни центрове, за които от германия са дарени много пари. Но не това ми е мисълта. Мисълта ми е за организацията на германците спрямо благодтворителостта. Малко ми напомни в някои елементи идеите на Боабаб. Например едно мото: дарете време, не пари. И това, че работодатели оставят свободно служителите си да се занимават с такива дела в работно време, по няколко часа в седмицата. Успяли са да приобщят и банките и мобилните оператори: няма такси нито за транзакциите, нито при кампаниите с СМС.
Хубаво би било да се свържем с подобни организации, и не само да почерпим опит от тях, но и евентуално да организираме общи действия в бъдеще.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Boabab Сря Яну 16, 2008 8:53 am

пафката написа: Например едно мото: дарете време, не пари. И това, че работодатели оставят свободно служителите си да се занимават с такива дела в работно време, по няколко часа в седмицата. Успяли са да приобщят и банките и мобилните оператори: няма такси нито за транзакциите, нито при кампаниите с СМС.
Хубаво би било да се свържем с подобни организации, и не само да почерпим опит от тях, но и евентуално да организираме общи действия в бъдеще.

Специално си го преписвам към "сламките".

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  пафката Сря Яну 16, 2008 10:00 am

За съжаление не разбрах как се казва самата организация, каза го на немски... Иначе явно участват в доста проекти тук, включително и за циганите в русенско, който проект, доколкото разбрах се е разпаднал, благодарение на админисстрацията.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Отново алтернативи в обществото - Page 3 Empty Re: Отново алтернативи в обществото

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите