Полилозите
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Парламентарната демокрация и Българското общество.

+2
пафката
СВОБОДЕН
6 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Yani Нед Яну 13, 2008 2:16 pm

пафката написа:Хубавото е,че осъзнаваме едно друго нещо, което преди може би се е подценявало: нуждата от полагането на много труд, и индивидуално ангажиране на всички полезни елементи (кой с каквото и колкото може, разбира се).

Ако позволиш, малко ще го доразвия - индивидуалното агажране на всички . Всеки участник има желание да помага, да бъде съпричастен на това което се замисля и прави. Никога няма да забравя какво прочетох в очите на хората, когато нито ги чуваха, нито зачитаха считайки се за Богу избрани. Това обърна "каруцата", защото всички тези хора се връщаха в домовее си и кварталите, като отрицителни посланици - обидени, огорчени в собсвената си партия. Те не чувстваха уют, а биваха въвличани в грозни спорове. Затова трябва сега, ако се започва, това да бъде от тях. Те пост и власт не желаят, искат сигурност и я намират, когато се реализират собствните им и с тяхно участие предложения. Те са посланиците на политическата сила в домовете, кварталите и професионалните общности - избирателите, казано най - общо. На практика ДСБ загърби хората, а те нея.

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  RADOST Нед Яну 13, 2008 8:13 pm

Прави впечатление ,че има разминаване: на представите на хората за Демокрация и реалното състояние на
Демокрацията у нас.Представите ни са чудесни ,а действителността опорочена.Има сблъсък на представи с реалността и затова се изисква воля -за да може нашите представите да се осъществят и това да промени живота ни т.е. да сме част от бъдещето,което представите ни чертаят.Написано е ,че фасадата на демокрацията е разрушена ,а друг написа ,че на фасадата имало окачен някакъв фенер.От една страна фасадата вече я няма и демокрацията каквато е -се вижда ,а от друга страна,отново се натрапва представата ,че фасадата стои непокътната и още нещо -има окачен фенер на тази фасада.Можем да изберем една от тези представи ,да я обогатяваме и да се борим за нейното осъществяване.За мен е хубава представата да има демокрация без фасада и гражданите да допринасят за нейното обогатяване в смисъл да са част от процеса на изграждане на демократичното общество у нас.Какво можем да направим за да успеем е въпрос ,който има отговор.Да действаме!Как ли- с радост Smile И така да преоткриваме света-с радост Smile
Първо за всеки трябва да е ясно ,че без постигнатото се обричаме на изоставане.Имаме възможност да стъпим на здрава основа ,която в обществото ни е извоювана благодарение на усилията на стотици хора у нас и както Ангел написа за Иван -определи го като институция т.е. човекът е установеност в качествен смисъл и ми допада такава демокрация за човека.Има качествени хора у нас и това е истинска здрава основа и според мен те са истински приятели на демокрацията.Можем да градим за тях -истинска институция,българска ,неповторима.

RADOST

Брой мнения : 8
Registration date : 13.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Yani Нед Яну 13, 2008 8:47 pm

RADOST написа:.Имаме възможност да стъпим на здрава основа ,която в обществото ни е извоювана благодарение на усилията на стотици хора у нас и както Ангел написа за Иван -определи го като институция т.е. човекът е установеност в качествен смисъл и ми допада такава демокрация за човека.Има качествени хора у нас и това е истинска здрава основа и според мен те са истински приятели на демокрацията.Можем да градим за тях -истинска институция,българска ,неповторима.

Това мислене ми хареса Smile .Здрава основа се гради с качествени хора, другите пък- от "А-каушите" на свиждане за кураж ще им ходиш ти Радост Smile и те са дали нещо на света .От Иван много неща могат да се научат, от Ангел още повече Smile - може и хора да не останат, а ангели все ще има Smile - те са огънят, факела на демоКрацията.
Да беше ми дошла "на свиждане". Мима в отпуск и надзърна, а ти.........

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  RADOST Нед Яну 13, 2008 10:06 pm

Яни,ние тук си пишем ,а пафката пуска поздрави там - докато се поподредим така ще е Smile

RADOST

Брой мнения : 8
Registration date : 13.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Yani Пон Яну 14, 2008 8:42 am

RADOST написа:Яни,ние тук си пишем ,а пафката пуска поздрави там - докато се поподредим така ще е Smile

Щом ще има подреждане, то ще да е пак по азбучен ред и до мен няма да стигне Smile, , Па Smile фката се изгуби някъде Neutral

Yani

Брой мнения : 37
Registration date : 11.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  пафката Пон Яну 14, 2008 10:12 am

А, не съм се изгубил. Само четях, че нямах много време да пиша.
Привет Радост! Поздравих те там, защото има готова тема, и както казах, нямах много време да правя нови (не че е много трудно.)
Следя всичко , което се пише, искам да оформя някой неща в главата си, апък ако ги и докарам до хартия, ще е най добре. Пък и все пак имам собствено производство, за което трябва да се грижа, макар че още не върви с пълна сила.
Яни, очаквам с нетърпение срещата ни, има за какво да си говорим.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Пон Яну 14, 2008 10:32 am

Радост, ти ще можеш ли да дойдеш на срещата?

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  пафката Пон Яну 14, 2008 10:40 am

Боабабе, нещо не можеш да получаваш ЛС. Исках да ти кажа, че поканих един приятел да се запише, мой съученик, много свестно момче. Та да го допуснеш ми е мисълта...
Иначе, и аз бих се радвал ако Радост може да дойде.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Пон Яну 14, 2008 10:44 am

Не е възможно. Ще проверя за личните съобщения.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  пафката Пон Яну 14, 2008 11:00 am

Ами излиза съобщение: sorry this user cannot receive personal messages:boabab

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Пон Яну 14, 2008 12:24 pm

пафката написа:Ами излиза съобщение: sorry this user cannot receive personal messages:boabab

Нещо не става. Не мога да разбера причината.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Мима Пон Яну 14, 2008 2:57 pm

Боабабе, провери си профила през админпанела. Има опция за получаване на ЛС.
Мима
Мима

Брой мнения : 10
Registration date : 12.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Пон Яну 14, 2008 3:04 pm

Мима написа:Боабабе, провери си профила през админпанела. Има опция за получаване на ЛС.

Проверих го, Миме. Very Happy Не е в моят телевизор. Нещо имат проблем тези,които представят софтуера. Дано го поравят! Very Happy

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Мима Пон Яну 14, 2008 3:39 pm

Я виж пак. Smile Трябва да има сектор Права, макар да не ми е ясен този форум. Случва се при нов форум да има нужда от допълнителни настройки на някой и друг потребител. Щом останалите получаваме, трябва и ти също, освен ако настройките ти не са довършени или имаш ограничения от админа. Razz
Мима
Мима

Брой мнения : 10
Registration date : 12.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Пон Яну 14, 2008 3:45 pm

Сега работи. Аз доста се рових без успех, а сега "от самосебеси" Very Happy се оправи.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  RADOST Пон Яну 14, 2008 9:42 pm

Моето време за тук е различно-понякога успявам да прочета написаното ,друг път влизам само за да съм спокойна ,че съм ви надзърнала Smile и въпреки това не се съмнявам ,че достигащата до мен информация е предостатъчна за да съм с вас.Напишете ми ,ако обичате ЛС-къде и кога /като разписание / и ще направя необходимото възможно Smile Smile Smile

RADOST

Брой мнения : 8
Registration date : 13.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Вто Яну 15, 2008 3:35 pm

Преместено в друга тема.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  СВОБОДЕН Вто Яну 15, 2008 7:11 pm

Днес пак си мислех за нашата, Българската ни демокрация. Замислен за събитията преди 11г. пред парламента. Тогава след като Николай Добрев/лека му пръст/ от БСП получи мандат за правителство, той стана прицел на протестиращите. Беше известен с пристрастията си към алкохола и беше министър на ресора чиито служители извършиха побоя в ноща на 10ти. Рисувахме му и горихме чучула, освирквахме, осмивахме и правехме всичко само да върнат мандата. В крайна сметка се случи. Днес имаме пак на същия ресор министър от БСП. И той обича чашката дори повече. И в сравнение с него, Добрев изглежда херувимче, пък и едва ли е действал еднолично. Изпълнил е партийната повеля на партия за която насилието дълги години е било вместо добър ден. Та не знаеха нищо друго. По нататъшното поведение на Добрев доказа правотата ми. Румен Петков освен че не си върши работата е много по зловещ, направо страшен на вид, сигурен съм не би се поколебал да използва насилие и при най малък повод. И лицемерничеше отваряйки неправомерно досиета. Добрев поне беше откровен. Но нали днес сме в ЕС? Нали така? Във всяка една нормална страна Румен Петков отдавна нямаше вече да е министър. И не само той. И Етем, Вълчев, Гайдарски, Кабил, Никито, Близнаков, В.Лечева, Калфин. Списъкът е по голям. И повечето от министрите от миналия кабинет на Кобурга също. А беше сменен само Овчаров и то когато издънката беше станала незамазваема. Единствен г-н Костов от правителствата до сега направи мотивирани смени на министри, но мотивите си ги запази за себе си. Това му беше и грешката. И в същност когато се сменят министри, не става въпрос за предсрочни избори. Просто щом тези не стават, депутатите избират други. Нали сме парламентарна република? И никой не се ражда с табелка, министър. Но нашата Българската парламентарна демокрация си е различна. И разликите с другите споменати от мен са очевидни във време когато поне на теория ни би трябвало да съществуват. Това е у нас, уви.

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Вто Яну 15, 2008 9:01 pm

Добре, де, Свободен, и аз, въпреки всичко, и въпреки че съм му вдигнал мерника / ама иначе кой съм аз /, съм Костовист. Питам, защо не ни потърси, защо не се опря на всички, които му вярвахме и го подкрепяхме. Защо не се опря на многото, които се опирахме и май, все още, с някаква носталгия, се опираме на него.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  СВОБОДЕН Вто Яну 15, 2008 9:14 pm

Ето на това за което ме питаш Boabab не зная отговора. То знае ли го някой? Той е някак отгоре, гледа ни и сякаш не ни вижда. Бил е министър председател и то много успешен, най успешния. Но дистанцията е много голама и не зная може ли да се преодолее. Защото при тази ситуация лидерът се превърнал в институция с по голяма тежест от партията. И той и кръгът около него живеят в в собствен свят който не задължително да съвпада с нашия. При това положение никоя партия не може да функционира нормално и ми се струва, че дори Б.Б. прави усилия да не повтори Костов в ГЕРБ черпейки опит от ставащото в ДСБ. От друга страна липсата на Костов би отворило огромна празнина която не се знае в този момент дали би могла да бъде запълнена и партията да оцелее. Поне в този моент. Та като че ли се очертава път без изход. За жалост.

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Вто Яну 15, 2008 9:29 pm

Не. За мен той е нямал приятели истински интелигенти. Приятели, които да го поставят в среда, която заслужава и с която да иска да е. А, най-малко по вестниците, като почнеш от Христо Хинков и свършиш със Сашо Кьосев, ги имаше тези хора.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Boabab Вто Яну 15, 2008 9:34 pm

А и предопределенито си не можа да балансира с личните си вкусове. Не можа да осъзнае навреме истинските си качества.

Boabab
Admin

Брой мнения : 107
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  пафката Сря Яну 16, 2008 8:33 am

И аз не мога да разбера защо не обръща никакво внимание на подкрепящите го критикуващи хора. Може би наистина смята, че е единствено прав, и затова иска хората да го следват сляпо, не знам. Но знам, че не е редно, и е губеща позиция, откъдето и да го погледнеш.
Ако ББ, наистина се опитва да вземе поуки от грешките на Костов, това би било хубаво. Но отново с каква цел? И ще се обърне ли наистина към свестните хора (със сигурност не малко), записали се в неговата партия, за да се тръдят? Или просто ще ги използва за параван? Предстои да видим.
Колкото до празнината, ако Костов си отиде, не мислите ли, че има нужда от нея? Ако партията има потенциал без него, ще оцелее. Ако няма, то няма и смисъл от съществуването и. Не може една партия, имаща претенции да е демократична и консервативна, да живее само за лидера си.

пафката

Брой мнения : 63
Age : 43
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  СВОБОДЕН Сря Яну 16, 2008 8:02 pm

пафката написа:Колкото до празнината, ако Костов си отиде, не мислите ли, че има нужда от нея? Ако партията има потенциал без него, ще оцелее. Ако няма, то няма и смисъл от съществуването и. Не може една партия, имаща претенции да е демократична и консервативна, да живее само за лидера си.
Партията ДСБ може би няма да оцелее след като Костов слезе окончатилно от политическата сцена. Но може би тогава няма да има нужда от нея. Но до тогава ДСБ има да свърши още някои неща. След това десницата ще навлиза в друга качествено по висока орбита и съдбата на ДСБ няма да има значение. Това предстои да се случи. След парламентарните избори. Аз се опитвам да поразсъждавам по темата. Ето тук съм започнал нещо и смятам следващите дни да развия позициите си по въпроса.
http://www.democrati.org/f/viewtopic.php?f=20&t=5005

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  СВОБОДЕН Чет Яну 17, 2008 8:10 pm

Снощи гледах по някоя от телевизиите един репортаж. Даваха един многоетажен блок в София. Гледна точка на пожарникарите. Дето им викат уж небостъргачи. На около 14 етажа. Как ако стане пожар не дай си Боже, тези на по горните етажи ще изгорят живи. За доказателство дадоха как пожарогасителите са изпочупени, а някой си бил занесъл маркуча на село. Удобен бил за поливане. Парламентарна демокрация, алтернативи в обществото и разни такива. И то като в модерните общества. В туй общество днес ли!?!?!?. АБСУРД.

СВОБОДЕН

Брой мнения : 31
Location : София
Registration date : 10.01.2008

Върнете се в началото Go down

Парламентарната демокрация и Българското общество. - Page 2 Empty Re: Парламентарната демокрация и Българското общество.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите